Ulga termodernizacyjna

Od 1 stycznia 2019 roku obowiązuje przepis zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 grudnia 2018 r., który pozwala każdej osobie fizycznej na ulgę podatkową. Będąc bardziej precyzyjnym to osoby, które poniosły wydatki poniesione m.in. na ogniwa fotowoltaiczne wraz z osprzętem, a także ich montaż mogą odliczyć sobie od podstawy podatku dochodowego kwotę nieprzekraczającą 53 tys. zł. Zatem nie tylko rządowy pragram „Mój Prąd” pozwala na obniżenie kosztu finansowania własnej instalacji fotowoltaicznej. Celem ulgi termo modernizacyjnej jest poprawa czystości powietrza, także poprzez ograniczenie produkcji smogu. Niewątpliwie własna instalacja fotowoltaiczna przyczynia się do poprawy jakości powietrza.
Program „Mój Prąd” to rządowy program wparcia, które w zasadzie pozwala niemal każdej osobie fizycznej otrzymać maksymalną kwotę dofinansowania, która wynosi 5000zł. Korzystając z naszych usług cały proces uzyskania dofinansowania poprowadzi za Ciebie dział realizacji. Jednak jeżeli chciałbyś wiedzieć więcej na temat samego programu oraz jak zakwalifikować się do „Mojego Prądu” poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat. Najważniejsze to mieć świadomość, że kwota, którą rząd przeznaczył jest ograniczona.

JAKIE WARUNKI NALEŻY SPEŁNIĆ?

Najważniejszym warunkiem jest udokumentowanie zakupu i montażu instalacji. Podstawą jest tutaj faktura VAT. Dodatkowo ulgę może odliczyć sobie tylko właściciel lub współwłaściciel budynku. Ulga ta dotyczy domów mieszkalnych jednorodzinnych, wliczając w to domki szeregowe oraz w zabudowie bliźniaczej.

SZEŚĆ LAT NA ODLICZENIE PODATKU

Wydatki poniesione na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej mogą przekroczyć wysokość rocznego dochodu. W takim przypadku podatnik może odliczyć tylko określoną kwotę wskazaną w deklaracji za rok ubiegły. Pozostałą część kwoty można odliczyć w ciągu kolejnych sześciu lat. Warto wspomnieć, że w przypadku finansowania z kredytu, podatnik również może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Kwota kredytu nie ma tutaj znaczenia. Więcej informacji można uzyskać podczas bezpłatnego audytu naszych doradców energetycznych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *