Własny prąd w domu

Postaw na pewne rozwiązania i producentów

Nie oszczędzaj na etapie doboru paneli PV. Są one często pozorne i mogą Cię dużo kosztować w przyszłości. Niska cena instalacji wiąże się najczęściej z problemami i dokładaniem do inwestycji. Szukając odpowiednich paneli, lepiej skupić się na renomowanych markach, które oferują produkty wysokiej jakości. Pamiętaj , że instalacja fotowoltaiczna powinna pracować przez min. 30 lat, a tylko dobrej jakości urządzenia sprawdzają się w tak długim okresie czasu. Wszelkie “kompromisy” mogą ujawnić się już po kilku latach i sporo kosztować. Często bowiem uszkodzenie jednego modułu wymaga wymiany kilku lub nawet wszystkich modułów PV w instalacji.

Uważnie przeczytaj gwarancję producenta

Sprawdź m.in. od kiedy jest liczona, jakie są warunki wymiany uszkodzonych modułów. Jeśli producent tanich paneli PV zakończy działalność przed upływem terminu gwarancji, możesz zostać sam z problemem. Trudno będzie znaleźć na rynku moduły kompatybilne z zainstalowanymi kilka lat wcześniej produktami mało znanej firmy.

Postaw na sprawdzonych producentów, ponieważ poza produktami wysokiej jakości oferują również profesjonalną opiekę serwisową

Decyzję o zakupie podejmuj na podstawie komkretnych wyliczeń

Zaufaj swojemu Doradcy Energetycznemu i pozwól przeanalizować oferty. Może się bowiem okazać, że z pozoru atrakcyjna oferta będzie pełna ukrytych kosztów.

Równie ważne co zakup modułów jest ich profesjonalny montaż

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z usług autoryzowanych instalatorów, ponieważ znają oni dobrze produkty, z którymi pracują. Nie ma też obaw, że podczas prac montażowych będą korzystać z tanich zamienników czy prowizorycznych rozwiązań.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *